Goście z Kaufhausu i zaproszenie na przejazd Trambusem

Trambus (źródło: MPK Łódź)W najbliższą niedzielę, 3 lipca w ramach rewizyty po odwiedzinach w Rudzie Śląskiej przyjadą do Łodzi mieszkańcy tamtejszego osiedla Kaufhaus.

O godz. 11:00 przy Muzeum Książki Artystycznej przy ul. Tymienieckiego rozpocznie się zorganizowana dla gości wycieczka po mieście łódzkim Trambusem. Zapraszamy do udziału w wycieczce – liczba miejsc jest ograniczona, przejechać będzie się można kasując zwykłe bilety MPK (przejazd potrwa ok. 3 godzin, bilety będą dostępne u kierowcy).

O godzinie 17:00 w Muzeum Książki Artystycznej przy ul. Tymienieckiego zostanie otwarta wystawa fotograficzna ukazująca życie dawnego przyfabrycznego (właściwie przyhutniczego) osiedla Kaufhaus w Rudzie Śląskiej. Wystawę będą prezentować nasi goście, mieszkańcy Kaufhausu.

Wizyta gości z Rudy Śląskiej potrwa całą niedzielę (mieszkańcy Księżego Młyna będą pokazywać gościom Łódź i swoje osiedle, ugotują dla nich obiad i przygotują inne atrakcje). To miła odpowiedź na wizytę księżomłynian w Rudzie, gdzie pokazywali swoją wystawę i byli gościnnie podejmowani.

Dodaj odpowiedź