Klub Integracji Społecznej

22 marca w wyremontowanych pomieszczeniach domu przy ul. Księży Młyn 2 rozpoczął działalność Klub Integracji Społecznej. Placówka jest prowadzona przez pracowników MOPS i przede wszystkim realizować będzie finansowany ze środków unijnych projekt „Nowy obraz pomocy społecznej w Łodzi”.

W Klubie prowadzone będą warsztaty z podnoszenia kompetencji i treningi z zakresu poruszania się po rynku pracy, gdzie będzie m. in. można nauczyć się pisać CV i listy motywacyjne, skorzystać z komputera i Internetu. Organizowane będą również zajęcia dla dzieci prowadzone m. in. przez Aleksandra Forda.

W projekcie służącym restrukturyzacji zadłużenia lokatorów ma uczestniczyć 15 wybranych mieszkańców Księżego Młyna.

Już od wtorku 27.03 mają rozpocząć się pierwsze spotkania.

W Klubie zatrudnieni będą terapeuci oraz przewodnik po Łodzi, a w niedalekiej przyszłości ma tu stanąć infokiosk z informacją turystyczną. Nie wiadomo jednak, czy toaleta w placówce będzie udostępniana turystom.

Koordynatorem Klubu jest pan Sylwester Tonderys, który deklaruje, że miejsce to będzie integrowało mieszkańców, jest również otwarty na rozmowy ze wszelkimi działającymi na Księżym Młynie organizacjami.

Działanie Klubu jest ujęte jako „Działanie w sferze społecznej” przygotowanego przez Urząd Miasta tzw. „Zintegrowanego Programu Rewitalizacji Księżego Młyna”. Wciąż nie ogłoszono terminu zapowiedzianych konsultacji społecznych „Programu”.

Jedna odpowiedź do “Klub Integracji Społecznej”

  1. Magda D Says:

    Najszczersze kondolencje z powodu odejścia Pana Aleksandra Forda. Wspaniały człowiek, który oddał dla miasta i kultury całe serce.

Dodaj odpowiedź