Jest główny specjalista ds. realizacji i monitoringu programu rewitalizacji

Urząd Miasta rozstrzygnął nabór na stanowisko głównego specjalisty w Oddziale Programowania i Finansowania Inwestycji w Biurze ds. Inwestycji w Departamencie Strategii i Rozwoju, którego zadaniem będzie prowadzenie spraw związanych z realizacją i monitoringiem Zintegrowanego programu rewitalizacji Księżego Młyna.

Na stanowisko to został wybrany pan Arkadiusz Bogusławski, który zainicjował i z sukcesem zrealizował działania rewitalizacyjne Parku Kulturowego Miasto Tkaczy w Zgierzu.

Celem rewitalizacji Parku Kulturowego Miasto Tkaczy w Zgierzu jest przemiana społeczno-gospodarcza zaniedbanej dzielnicy poprzez przywrócenie obszarowi funkcji usługowo-handlowo-mieszkalnej, rozwój biznesu lokalnego i stworzenie produktu turystycznego „Miasto Tkaczy” oraz uaktywnienie mieszkańców rewitalizowanego obszaru i współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Odnowa miejsca odbyła się w ramach projektu pn.: „Rewitalizacja i rozwój historycznego kompleksu architektury drewnianej miasta Zgierza” z dofinansowaniem ze środków 3 Priorytetu Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Projekt rewitalizacji Parku Kulturowego Miasto Tkaczy stał się wizytówką miasta i jest produktem turystycznym i marką Zgierza.

Bardzo cieszy przekazanie spraw Księżego Młyna w ręce tak doświadczonego specjalisty.

Pełny tekst naboru z zakresem obowiązków dostępny jest tutaj, informacja o wyniku tutaj.

Jedna odpowiedź do “Jest główny specjalista ds. realizacji i monitoringu programu rewitalizacji”

 1. Mażenna Gruszecka Says:

  „Celem rewitalizacji Parku Kulturowego Miasto Tkaczy w Zgierzu jest przemiana społeczno-gospodarcza zaniedbanej dzielnicy poprzez przywrócenie obszarowi funkcji usługowo-handlowo-mieszkalnej, rozwój biznesu lokalnego i stworzenie produktu turystycznego „Miasto Tkaczy” oraz uaktywnienie mieszkańców rewitalizowanego obszaru i współpraca z organizacjami pozarządowymi.”

  Oj, tak – celem. Na razie bowiem wszystko to jest dopiero w planach.

  „Projekt rewitalizacji Parku Kulturowego Miasto Tkaczy stał się wizytówką miasta i jest produktem turystycznym i marką Zgierza.”

  Ani nie „stał się wizytówką miasta”, ani nie jest „produktem turystycznym i marką Zgierza”. Jeszcze. Projekt ma niecały rok i jest – że tak powiem – na rozruchu. Na razie zrewitalizowane zostały 4 domy, natomiast istota projektu, czyli jego „życie” jest dopiero przed nami. Projekt prowadzą trzy organizacje pozarządowe działające w gruncie rzeczy bez wsparcia Urzędu Miasta Zgierza – a jednak realizujące, w miarę swoich skromnych możliwości, idęę rewitalizacyjną Parku Kulturowego.

  Miasto Tkaczy jest na początku drogi i o ile dostanie wsparcie w postaci dobrego menedżera, da sobie radę. Jeśli zaś takiego wsparcia nie dostanie, projekt – jak to często w Po9lsce – umrze śmiercią naturalną.

  Z poważaniem,Mażenna Gruszecka
  prezes Towarzystwa Ochrony Kultury Zgierza, prowadzącego – z trudem – projekt Dom Turysty Miasta Tkaczy.

Dodaj odpowiedź